رتبه موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یاد گیری PHP به صورت حرفه ای
سلام دوستان
من تا حدودی PHP بلدم و نمیشه گفت صفره صفرم ...
میخواستم ازتون بپرسم ارزش داره که وقتم رو صرف یاد گیری حرفه ای PHP کنم ؟
بعد PHP شما کدوم زبان برنامه نویسی تحت وب رو به یاد گیری پیشنهاد میکنید ؟
در کنار PHP نیاز هست که MYSQL رو هم یاد بگیرم  ؟
اینطور هم که فهمیدم زبان های پایتون و پرل هم تا حدودی شبیه PHP هستن ... برای یاد گیری این دو زبان به غیر PHP دیگه چه نیازی به پیش زمینه های دیگه داره ؟
ممنون میشم کامل راهنمایی کنید تشکر 
[عکس: 468-60.jpg]
پاسخ
برای زبان های تحت وب چندتا زبان مطرح هست php , asp .net , python , rails ... که بین اینها پرکاربرد ترینش php , asp هست بین این دوتا هم بحث سر کدوم بهتره زیاده

برای یادگیری پیش نیاز وب این موارد هست
1- html
2- css
4- javascript مقدماتی
3- فتوشاپ مقدماتی
[عکس: home-icon.png]
پاسخ
 سپاس شده توسط g.saeed ، MrAhmad ، Bahamin
به نظر بنده php از همشون بهتره به دلایل مختلف ..
یکیش اینکه php یادگیریش ساده تر هست، کتابخانه های زیادی برای هست، منابع انگلیسی و فارسی زیادی وجود دارن که به ریز و جزئیاتش پرداختن ...
مورد بعدی هم اینکه درصد زیادی از سرورها php رو پشتیبانی می کنند، حتی اونهایی که windows هم هستند که برای asp به کار میرن، می شه با مجازی ساز روش php رو نصب کرد.
هزینه سرورهای php برای راه اندازی سایت ارزانتر از asp هست.

فکر کنم همین مقدار دلیل کافی باشه برای انتخاب این زبان
پاسخ
 سپاس شده توسط Milad ، Bahamin
(8-4-1395, 02:41 عصر)Milad نوشته:  برای زبان های تحت وب چندتا زبان مطرح هست php , asp .net , python , rails ... که بین اینها پرکاربرد ترینش php , asp هست بین این دوتا هم بحث سر کدوم بهتره زیاده

برای یادگیری پیش نیاز وب این موارد هست
1- html
2- css
4- javascript مقدماتی
3- فتوشاپ مقدماتی

نه من میخوام زبان داینامیک رو یاد بگیرم وگرنه از نظر طراحی سایت مشکلی ندارم مثل HTML CSS

چون میخوام با لینوکس کار کنم به خاطر همین PHP رو انتخاب کردم

جاوا اسکریپت رو بعد PHP یاد بگیرم یا از الان شروع کنم جاوا کار کنم ؟

بعد زبان پایتون هم مثل PHP میتونه کاربردی باشه برای امنیت و این چیزا ؟

(8-4-1395, 03:10 عصر)MrAhmad نوشته:  به نظر بنده php از همشون بهتره به دلایل مختلف ..
یکیش اینکه php یادگیریش ساده تر هست، کتابخانه های زیادی برای هست، منابع انگلیسی و فارسی زیادی وجود دارن که به ریز و جزئیاتش پرداختن ...
مورد بعدی هم اینکه درصد زیادی از سرورها php رو پشتیبانی می کنند، حتی اونهایی که windows هم هستند که برای asp  به کار میرن، می شه با مجازی ساز روش php رو نصب کرد.
هزینه سرورهای php برای راه اندازی سایت ارزانتر از asp هست.

فکر کنم همین مقدار دلیل کافی باشه برای انتخاب این زبان

نظرتون درباره زبان پایتون چی هستش ؟ میتونه مثل PHP کاربردی باشه ؟
[عکس: 468-60.jpg]
پاسخ
استفاده پایتون توی سایت ها زیاد نیست، اگه دنبال طراحی وب هستید، همون php پیشنهاد میشه ..
پایتون یک زبان با ساختاری مشابه c هست، php هم همین شباهت رو داره اما کاربری که php داره (توی طراحی وب و همچنین تخصصی که شما دارید html و css) می تونه براتون بهتر باشه
پاسخ
 سپاس شده توسط Bahamin ، Milad

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان