رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش های متداول درباره ارسال مطلب در میهن بلاگ
#1
قرار دادن لینک


    برای تکمیل و توضیح مطالب یک پست و برای جلوگیری از تکرار یک محتوا که شاید قبلا آن را خوانده‌اید یا مطلبی درباره آن در وبلاگ خود منتشر کرده‌اید می‌توانید به مطلب مورد نظر در پست وبلاگ خود لینک دهید. قرار دادن لینک در بین متن‌ها علاوه بر جلوگیری از تکرار مکررات به بهینه شدن وبلاگ شما نیز کمک خواهد کرد. برای ایجا لینک در محتوا خود:

    ١- در قسمت ارسال مطلب بعد از نگارش محتوا قسمتی از متن را که می خواهید بر روی آن لینکی قرار دهید را انتخاب کنید.
    ٢- در نوار ابزار جعبه متن خود آیکون "افزودن لینک" را انتخاب کنید و آدرس وبلاگ یا وب‌سایت مقصد را در آن درج کنید.

    ذخیره در پیش‌نویس
    امکان ذخیره کردن یک پست وبلاگ به شما این امکان را می‌دهد که پست وبلاگ خود را در مرور زمان تکمیل کنید و یا در زمان مناسب‌تر منتشر کنید. ذخیره پیش‌نویس به دوصورت خودکار و دستی اجرا می‌شود. ذخیره‌سازی خودکار توسط سیستم میهن‌بلاگ و در هر ٣٠ ثانیه به منظرو حفظ محتوای درحال نوشتن شما صورت می‌پذیرد. ذخیره پیش‌نویس به صورت دستی نیز به درخواست خود کاربر پس از پایان متن صورت می‌پذیرد. ذخیره پیش‌نویس توسط وبلاگ‌نویس به صورت زیر است:

    ١- به قسمت " تنظیم جزئیات و تاریخ ارسال" بروید.
    ٢- در قسمت وضعیت مطلب آن را از حالت انتشار به چرکنویس تغییر دهید.

    ارسال مطلب در آینده
    وبلاگنویس موفق آن کسی است که برای موضوعاتی که حول محور کلی فعالیت وبلاگش در جریان است محتوای مناسب تولید کند و آن را به اشتراک بگذارد. این نکته تنها دلیل موفقیت یک وبلاگنویس نیست و انتشار محتوا در زمان مناسب نیز به موفقت وبلاگ کمک می‌کند. ارسال یک مطلب در تاریخ و زمان مناسب این امکان را می‌دهد تا از شرایطی که شما را مجبور به عدم فعالیت در وبلاگ‌تان می‌کند راحت شوید. شاید رویداد خاصی را در نظر دارید و مطلبی متناسب با آن تنظیم کرده‌اید ولی تا آن روز خاص مدت زمان طولانی‌ای باقی مانده است. وبلاگنویسان می‌توانند در هنگام ارسال مطلب با استفاده از گزینه "تنظیم جزئیات و تاریخ ارسال" دقیقا برای انتشار متن خود تاریخ و ساعت خاصی را در نظر بگیرند تا پست وبلاگشان در همان زمان مدنظرشان منتشر شود.

    برچسب گذاری
    استفاده از برچسب در محتوای وبلاگ‌تان باعث آن خواهد شد که مخاطبان و موتورهای جست‌وجو به راحتی بتوانند پست وبلاک شما را پیدا کنند. استفاده از برچسب‌های مرتبط با محتوای شما باعث بالار فتن مخاطبان وبلاگ شما خواهد شد زیرا برچسب‌ها هستند که کاربر را به محتوای درست راهنمایی می‌کنند. برای درج برچسب برای متن وبلاگ‌تان تنها کافی است به مقداری پایین‌تر از جعبه متن خود بروید در قسمت "درج برچسب" برچسب‌ها خود را درج نمایید. با استفاده از Enter می‌توانید برچسب‌ها را از یکدیگر تفکیک کنید.

    افزودن مطلب به یک موضوع
    یکی از ویژگی‌هایی که می‌‎توان یک وبلاگ را فعال، منظم و رو به پیشرفت دانست استفاده از "طبقه‌بندی موضوعات" است. با استفاده از امکان طبقه‌بندی موضوعات قادر به نظم بخشیدن به محتوای وبلاگ‌تان هستید. با استفاده از اسن امکان کاربران به راحتی می‌توانند به محتوای وبلاگ شما دسترسی داشته باشند و طبقه‌بندی موضوعات نوعی آرشیو وبلاگ شما محسوب می‌شود. برای استفاده از این امکان باید مراحل زیر را طی کنید:

    ١- مدیریت وبلاگ خود بروید و از منو سمت راست گزینه "موضوعات وبلاگ" را انتخاب کنید.
    ٢- گزینه ایجاد موضوع جدید را انتخاب کرده و موضوع خود را درج کنید.
    ٣- پس از زدن دکمه ثبت، موضوع مورد نظر به لیست موضوعات وبلاگ شما افزوده خواهد شد.

    حال شما در حال نگارش متنی هستید که نیازمند درج موضوعی است که قبلا به مضوعات خود افزوده‌‎اید، کمی پایین‌تر از جعبه متن گزینه‌ای وجود دارد به نام "درج طبقه‌بندی (موضوعات)" از بین موضوعات نمایش داده شده می‌توانید نوشته خود را در موضوع مرتبط با خودش قرار دهید.

    قرار دادن ویدئو
    قرار دادن ویدئوهای مرتبط با موضوع مطلب منتشر شده در وبلاگ به تکمیل سخنی که در بین مطالب شما است کمک بزرگی می‌کند و تاثیر نوشته را برای خواننده عمیق‌تر می‌کند. اگر شما هم از آن دسته وبلاگ‌نویسانی هستید که به عمق تاثیر نوشته‌های خود فکر می‌کنید و می‌خواهید از ویدئو در نوشته‌های خود استفاده کنید می‌بایست از روش زیر عمل کنید:

    ١- در میان ابزارهای موجود در جعبه متن خود به دنبال گزینه "آپارات" بگردید.
    ٢- کد امبد (Embed) شده کیدئو مورد نظر در آپارات را دریافت کرده و در مکان مشخص شده کپی کنید.

    قراردادن تصویر
    استفاده از انواع محتوا در یک پست وبلاگ باعث جذب شدن کاربر خواهد شد. استفاده از ویدئو و یا تصویر در یک پست وبلاگی می‌تواند خستگی کاربر از خواندن محتوای زیاد را برطرف کند. برای قرار دادن تصویر در لابه‌لای متن خود می‌تواند یکی از دو راه زیر را انتخاب کنید:

    ١- تصویر مورد نظر در رایانه شما قرار دارد
    ٢- تصویر مورد نظر در اینترنت موجود است

    در حالت اول به‌دنبال وب‌سایت‌هایی مطمئن باشید که به Upload Centerها معروف هستند و به شما این اجازه را می‌دهند که تصاویر خود را بارگزاری کنید. پس از اتمام فرآیند بارگزاری تصویر، آدرس مستقیمِ تصویر مورد نظر شما در اختیارتان قرار خواهد گرفت که باید این آدرس را کپی کنید و در بخش ارسال مطلی وبلاگ‌تان در جعبه ارسال مطلب به دنبال گزینه افزودن تصویر بگردید و آدرس مذکور را در آن درج کنید تا تصویر مورد نظر در داخل پست شما قرار بگیرد.
    در حالت دوم شما بعد از جست‌و‌جو در بین تصاویر موجود در اینترنت به تصویری بر می‌خورید که متناسب با محتوای شما است؛ آدرس تصویر مورد نظر را کپی کرده و تمامی مراحل بعد از این به مانند حالت اول است.

    نوشتن متن
    نوشتن متن و یا تولید محتوا در وبلاگ دلیل وجودی وبلاگ است. وبلاگ‌ها ایجاد شده‌اند تا ما بتوانیم محتوای خود را در آن‌ها منتشر کنیم. محتواها را می‌توانیم در قالب‌های متن، تصویر، ویدئو و صوت و یا ترکیبی از آن‌ها منتشر کنیم. برای انتشار محتوای خود در سرویس وبلاگ‌دهی میهن‌بلاگ لازم است که مراحل زیر را طی کنید:

    ١- وارد داشبود مدیریت وبلاگ خود شوید.
    ٢- زمانی که وارد داشبورد مدیریت وبلاگ خودش دید با استفاده از دکمه سبز رنگ ارسال مطلب وارد فضای نوشت محتوای خود شوید.
    ٣- برای محتوای خود عنوانی مشخص کنید.
    ٤- در جعبه متن شروع به نگارش محتوا کنید.
    ٥- تنظیمات مرتبط با محتوای خود را انجام دهید و سپس دکمه ارسال را کلیک کند.

منبع : میهن بلاگ
پاسخ
 سپاس شده توسط Milad ، Bahamin
#2
خیلی عالی بود  Shy
پاسخ
#3
سلام...این موارد ایا به سئوی سایت کمک میکنه و تاثیر داره ؟؟؟
پاسخ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان