رتبه موضوع:
  • 1 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گوگل سایتهای دارای POPUP را جریمه خواهد کرد
#1
گوگل به فکر افتاده تا جلوی برخی از تبلیغات در موبایل‌ها را بگیرد. این تبلیغات که گوگل قصد مقابله با آن‌ها را دارد pop-ups و صفحات جانبی‌اند که مخاطب را مجبور می‌کنند تبلیغات‌شان را ببینند. گوگل برای کمتر کردن استفاده از این صفحات و جلوگیری از رواج آن‌ها اعلام کرده سایت‌هایی که از این نوع تبلیغات استفاده کنند در موتور جستجوی گوگل رتبه پایین‌تری خواهند داشت.

[عکس: 72816-217628-1397885601.gif]


البته داشتن رتبه‌ بالا در موتور جستجوی گوگل از راه‌های مختلفی امکان پذیر است و اگر سایتی در یک زمینه بخصوص بسیار پرمخاطب باشد ممکن است با وجود این تبلیغات هم جایگاه خود را حفظ کند. این موضوع در شرایطی واقعا بر وبسایت‌ها فشار وارد می‌کند که دو سایت با شرایط تقریبا یکسان باشند اما یکی از آن‌ها از این نوع تبلیغات استفاده کند. در نتیجه در شرایط تقریبا مساوی استفاده از این نوع تبلیغ‌ها یک امتیاز منفی محسوب می‌شود.

این اقدام گوگل رویه جدید این شرکت را نشان می‌دهد. در واقع گوگل صرفا کاربران را به سوی سایت‌هایی که اطلاعاتی مناسب کاربر دارند هدایت نمی‌کند بلکه علاوه بر اطلاعات آن‌ها رو به سوی سایت‌هایی که بیشتر مناسب موبایل باشند (وقتی کاربر از موبایل استفاده می‌کند) و همچنین به سوی سایت‌هایی که از نظر رمزگذاری و امنیت قوی‌ترند هدایت می‌کند. البته این تغییر درباره سایت‌هایی که از تبلیغات مورد بحث استفاده می‌کنند فعلا اتفاق نمی‌افتد و شروع این تغییرات در گوگل به آغاز سال آینده میلادی باز می‌گردد.

منبع:
http://www.ibtimes.co.uk/google-pen...g-pop-ads-mobiles-by-ranking-them-low-1577700
http://www.bbc.com/news/technology-37178470
http://www.techrounder.com/google/google...popup-ads/
[عکس: home-icon.png]
پاسخ
#2
الان یه سوال .. پنجره های Modal که ما برای دریافت ایمیل کاربران استفاده میکنیم هم شامل جریمه میشه؟
پاسخ
 سپاس شده توسط Milad ، Amir Rezaei
#3
(18-7-1395, 09:21 عصر)Viper نوشته:  الان یه سوال .. پنجره های Modal که ما برای دریافت ایمیل کاربران استفاده میکنیم هم شامل جریمه میشه؟
با سلام
ورودتون رو به انجمن وبلاگ نویسان برگ تولز خوش آمد میگم
دوست عزیز یک نمونه آنلاین از این موردی که گفتید رو میشه ببینم
[عکس: home-icon.png]
پاسخ
 سپاس شده توسط Viper
#4
(18-7-1395, 09:21 عصر)Viper نوشته:  الان یه سوال .. پنجره های Modal که ما برای دریافت ایمیل کاربران استفاده میکنیم هم شامل جریمه میشه؟

نخیر پنجره های modal به هیچ عنوان مشکلی ندارند چون جزو لینک های داخلی حساب میشن و علاوه بر اینکه مشکلی نیست به نظر خود من خیلی هم از لحاظ سئو و بحث لینک های داخلی می تونن مفید باشن
پاسخ
 سپاس شده توسط Milad ، Viper
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان