رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاثیر پروتکل https بر سئو
#1
گوگل به به طور متناوب فاکتورهاي جديدي را به عوامل رتبه بندي خود اضافه مي کند. در اين ميان در چند سال اخير استفاده از پروتکل امنيتي HTTPS همواره مورد بحث بوده است. اما چندي پيش کوگل رسما اعلام کرد که استفاده از اين پروتکل باعث بهبود رتبه ي سايت در اين موتور جستجوگر خواهد شد. در اين متن مي خواهم به تاثير HTTPS برروي نتايج جست وجو و رتبه وب سايت شما بپردازم. اول از هر چيز بايد بدانيد که HTTPS مانند ساير عوامل رتبه بندي که پيش از اين گوگل از آنها استفاده مي    کرد نيست و استفاده از آن نياز به تخصص، ريسک و
البته هزينه دارد. البته اين همه خطرپذيري و ريسک بي    دستمزد هم نخواهد بود و علاوه بر افزايش امنيت، باعث ارجاع بهتر داده ها و همچنين بهبود رتبه    ي شما در موتورهاي جستجو مي    شود. به نظر مي    رسد تصميم گوگل براي دخيل کردن اين پروتکل در فاکتورهاي رتبه بندي با بازخورد مثبتي هم از طرف وب مسترها مواجه شده و بر طبق نظرسنجي وبسايت معتبر سئو موز، 50 درصد وبمسترها اعلام کردند که بزودي به اين پروتکل کوچ خواهند کرد و 25درصد آنها نيز گفته    اند که درحال استفاده از اين پروتکل هستند.
 
 
مزيت هاي مهاجرت به HTTPS چيست؟ افزايش ارجاع داده ها، امنيت بيشتر و البته يکي از فاکتورهاي تاثيرگذار در رتبه بندي يک وبسايت از مهم    ترين مزيت هاي اين پروتکل به شمار مي    آيند که البته تا به امروز نقش امنيتي آن بيشتر از ساير موارد به چشم آمده است. بسياري از افراد عقيده دارند که فقط وبسايت هايي که اطلاعات افراد را در خود دارند (مانند بانک ها، سرويس هاي خدماتي، سرويس هاي ايميلي و…) بايد از اين پروتکل امن استفاده کنند. اما اين حرف صحيح نيست و حتي وبسايت هايي که محتواي صرف هم ارائه مي    دهند مي    توانند و البته شايد بهتر باشد بگويم بايد از اين پروتکل استفاده کنند.
مهاجرت به HTTPS چه معايبي براي طراحي سايت دارد؟
در بالا شما مزيت ها و راهکارنوين مهاجرت به HTTPS را خوانديد و شايد شديدا مشتقاق شده   ايد که به اين پروتکل کوچ کنيد. اما کمي صبر کنيد!! استفاده از اين پروتکل چندان هم ساده نيست و شايد مشکلاتي را به همراه داشته باشد. از مهم    ترين معايب استفاده از اين پروتکل مي   توان موارد زير را نام برد: -دشواري   هاي فني براي انتقال و جابه   جايي به اين پروتکل -کاهش سرعت بارگذاري (البته بيشتر به خاطر مشکلات و محدوديت   هاي اينترنت ايران) -گران بودن هزينه راه   اندازي و خريداري Certificat  است
آيا استفاده از HTTPS باعث بهبود رتبه طراحي سايت مي   شود؟
پاسخ اين سوال مثبت است. اما بايد اين را هم بدانيد که تاثير HTTPS در رتبه بندي چندان هم زياد نيست و حتي شايد بهتر باشد از تاثير آن چشم پوشي کنيد. گوگل در اين باره مي   گويد : در حال حاضر تاثير HTTPS کمتر از 15 درصد است و از اهميت کمتري نسبت به ديگر فاکتور هاي رتبه بندي مانند محتواي با کيفيت برخوردار است. با اين حال ما به وبمسترها براي مهاجرت به اين پروتکل فرصت مي   دهيم و ممکن است در آينده به منظور افزايش امنيت، تصميم به تقويت تاثيرگذاري آن بگيريم. خب حالا آيا باز هم مي    خواهيد به HTTPS کوچ کنيد ياخير؟ پاسخ هاي خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذاريد. به غير از HTTPS، گوگل از فاکتورهاي ديگري هم براي رتبه بندي وبسايت ها استفاده مي    کند که تاثير آنها به مراتب از اين پروتکل بيشتر است که از مهم    ترين و تاثير   گذارترين آنها مي   توان به محتواي با کيفيت و لينک بيلدينگ صحيح اشاره کرد. اما همانطور که در نقل قول بالا هم گفتم گوگل وعده داده است که ممکن است در آينده به منظور افزايش امنيت، تاثير اين پروتکل امن را در الگوريتم هاي رتبه بندي اش را افزايش دهد.
تیم سئو ثبت ایلیا 
پاسخ
#2
بسیار عالی ممنون
پاسخ
#3
سلام..میشه در مورد کلمه ی پروتکل توضیح بدین و اینکه https معنی اش چیه و کلا چند نوع پروتکل وجود داره ؟؟؟
پاسخ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان